بازسازی آپارتمان در تهران

 بازسازی واحدهای مسکونی یکی از موضوعاتی است که با گذشت چند سال از عمر هر ساختمان در قسمت‌ها وبخش‌های مختلف آن امری ضروری است. بازسازی گاهی بنا بر ضرورت و برای افزایش سطح ایمنی،کاهش هدر رفت انرژی،قابل سکونت کردن و استفاده مجدد از یک واحد قدیمی و... صورت می‌گیرد و گاه اقداماتی است که مالک ساختمان در جهت زیباسازی فضای زندگی خود در واحد مسکونی‌اش انجام می‌دهد. گذشته از موضوع نحوه بازسازی ساختمان و بخش‌هایی که بنا بر ضرورت یا سلیقه مالکان واحدهای مسکونی مورد توجه قرار می‌گیرد هزینه‌های بازسازی ملک مساله‌ای است که می‌تواند در این فرآیند از عوامل تعیین‌کننده باشد. بسته به اینکه کدام بخش‌های واحد مسکونی مورد بازسازی قرار می‌گیرد و در این بازسازی از چه متریال یا مواد یا به اصطلاح مصالحی استفاده می‌شود هزینه‌های بازسازی متفاوت است.

هم‌اکنون امکان بازسازی بناهای مسکونی چند سال ساخت یا قدیمی در پایتخت از سوی گروه‌هایی که به همین منظور تشکیل شده‌اند فراهم شده است؛به این معنا که در نیازمندی‌های مربوط به خدمات املاک مسکونی می‌توان شرکت‌ها یا افرادی را پیدا کرد که صفر تا ۱۰۰ بازسازی ملک را بر عهده می‌گیرند و در قبال بازسازی هر بخش از ساختمان یا هر مترمربع از آن مبلغی را تحت عنوان «هزینه بازسازی» از مالک دریافت می‌کنند. تحقیقات میدانی «دنیای اقتصاد» از هزینه‌های مربوط به بازسازی واحدهای مسکونی نشان می‌دهد هم‌اکنون هزینه بازسازی کامل هر مترمربع آپارتمان قدیمی در مناطق مختلف پایتخت بر حسب مواد و مصالحی که در این فرآیند مورد استفاده قرار می‌گیرد متفاوت است. عوامل بازسازی آپارتمان‌های مسکونی در شهر تهران هزینه‌های مربوط به بازسازی کامل آپارتمان‌های مسکونی همراه با مصالح ساختمانی را در سه دسته طبقه بندی می‌کنند. این افراد،سه طبقه بندی بازسازی کامل همراه با مصالح در سطح «سوپرلوکس»،«درجه یک »و «درجه دو» را تعریف کرده‌اند و بر مبنای انتخاب مالک برای استفاده از هر کدام از این سه روش،نرخ‌های متفاوتی را نیز اعلام می‌کنند.

میانگین بازسازی کامل هر مترمربع آپارتمان مسکونی قدیمی در حال حاضر در پایتخت، همراه با مصالح در روش بازسازی سوپرلوکس حدود مترمربعی ۷۰۰ هزار تومان،در بازسازی درجه یک حدود مترمربعی ۵۰۰ هزار تومان و در بازسازی درجه دو در حدود ۳۰۰ هزار تومان به ازای هر مترمربع تعیین می‌شود. این در حالی است که قیمت‌ها در شرایطی مشمول تخفیف نیز خواهند شد. به‌عنوان مثال، برخی از افراد و شرکت‌های عامل بازسازی بناهای ساختمانی، به ازای هر ۱۰۰ مترمربع بازسازی کامل همراه با مصالح، تخفیف‌های جزیی در نظر می‌گیرند و چنانچه مساحت مورد تقاضای مالک برای بازسازی از ۱۰۰ مترمربع بیشتر شود، عوامل بازسازی تخفیف بیشتری را اعمال می‌کنند. متخصصان بازسازی ساختمان به مالکانی که قصد بازسازی ملک خود را دارند توصیه می‌کنند در صورتی که این افراد خواهان بازسازی اساسی و کلی واحدشان هستند این کار را به شرکت‌ها یا افرادی بسپارند که کارشان بازسازی است و به عبارت دیگر در این کار خبره هستند.این افراد به جهت خرید مصالح به میزان زیاد وبه قیمت عمده توانایی تامین مصالح مورد نیاز برای بازسازی با قیمت‌های مناسب تری دارند ضمن اینکه متدهای متنوعی از انواع روش‌های بازسازی را به مالکان پیشنهاد می‌کنند که منجر به بازسازی بهتر و زیبا‌تر واحد مسکونی می‌شود. با این حال،کارشناسان بازسازی توصیه می‌کنند چنانچه افراد خودشان قصد بازسازی بنای محل سکونتشان را دارند باید چند اصل مهم را در نظر داشته باشند و به آنها عمل کنند.

دیدگاه‌های اخیر

هیچ دیدگاه‌هایی در دسترس نیست.

خیابان آیت الله کاشانی ابتدای جنت آباد جنوبی خیابان نیرو کوچه نیروی دوم ساختمان سبز پلاک 1 واحد 1 

تلفن : 44002543

همراه 09122866893